wtorek, 1 września 2015
Hej dziewczyny !

Ponieważ cellulit jest bardzo powszechnym defektem spędzającym sen z powiek wielu kobietom z którym ciężko jest walczyć chciała bym stworzyć cykl postów, w których będę dzieliła się fachową wiedzą jaką posiadam na ten temat.

Jestem absolwentką kosmetologii, jak każdy student musiałam zdecydować o temacie pracy dyplomowej zarówno na studiach licencjackich jak i magisterskich. Długo nie musiałam się zastanawiać, wiedziałam już o czym będę pisać.

Temat cellulitu po raz pierwszy zainteresował mnie gdy sama w wieku mniej więcej 18 lat zauważyłam, iż przy ściskaniu skóry tworzą się na jej powierzchni nieestetyczne grudki. Szukałam wielu informacji na jego temat oczywiście w internecie, gdzie można znaleźć niezliczoną ilość stron, artykułów, wpisów m.in o tym czym jest cellulit, jakie są przyczyny jego powstawiania, jak go zwalczać, jaką dietę, ćwiczenia czy kremy stosować itd...jednym słowem można się wiele dowiedzieć ale i również pogubić. 

Moim celem będzie te wszystkie informacje usystematyzować aby zrozumieć gdzie tak naprawdę tkwi problem w obrębie skóry, jakie są główne przyczyny jego powstawania a w konsekwencji w jaki sposób i czy w ogóle można pozbyć się cellulitu lub w najlepszym przypadku nie dopuścić do jego wystąpienia. 


"By pokonać wroga trzeba najpierw go poznać"

W późniejszym czasie skupię się również na zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej jak również kosmetykach antycellulitowych i suplementach diety a w szczególności składnikach jakie powinny zawierać aby wykazywać faktycznie działanie atycellulitowe a nie tylko takie obiecywać.


Wszystkie informacje jakie będę Wam chciała przekazać pozyskałam z fachowej literatury przede wszystkim artykułów specjalistycznych czasopism zarówno polskich i zagranicznych, książek medyczno-kosmetologicznych jak również wiedzy zdobytej na studiach i własnym doświadczeniu w walce z cellulitem a więc co ja sama robię aby poprawić wygląd skóry. Jednym słowem będzie dużo o zabiegach zarówno profesjonalnych jak i domowych, kosmetykach, diecie i ćwiczeniach...

Podsumowując postaram się stworzyć kompendium wiedzy na temat cellulitu tak
 abyśmy wspólnie mogły skutecznie walczyć z cellulitem i cieszyć się gładką piękną skórą.


Dajcie znać czy taki temat Was interesuje :)

3 komentarze:

 1. I love this.
  So great topic :)

  The Bandwagon Chic | Instagram | Bloglovin | Snapchat: bandwagonchic

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście nie mam cellulitu, ale chętnie poczytam ;). Moja mama stwierdziła, że żeby się go pozbyć trzeba dużo jeść i przytyć - wtedy skóra się naciągnie i wszystko się wyrówna, haha ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na szczęście pozbyłam się tego paskudztwa <3
  Obserwujemy? :*
  http://evelinololove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.